• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -16 °C, DA vējš, 1,54m/s
LSM Bērnistaba

Zolitūdes traģēdiju pieminot

 

Atceroties traģiskos notikumus lielveikalā “Maxima” Zolitūdē, Latvijas Televīzija sestdien, 21.novembrī, tiešraidē LTV1 translēs aizlūgumu par bojāgājušajiem un pieminekļa atklāšanu. Dienu pirms tam, 20.novembrī, LTV7 informatīvi analītiskā raidījuma “Personīgā lieta” ietvaros būs skatāma LTV Ziņu dienesta krievu redakcijas žurnālistu veidotā dokumentālā filma “Traģēdija Zolitūdē: Laika atskaite”.

Sestdien, 21.novembrī aprit divi gadi, kopš Zolitūdē lielveikala “Maxima” drupās izdzisa 54 cilvēku  dzīvības. Traģēdijas upuru piemiņai Latvijas Televīzija tiešraidē, pulksten 17:05, translēs aizlūgumu par bojāgājušajiem un pulksten 17:44 – brīdī, kad pirms diviem gadiem iegruva lielveikala jumts, gaismas staros atklāsies jaunizveidotais piemineklis bojāgājušo piemiņai. Tā vēstījums ir emocionāls, un materiāls izvēlēts simbolisks – stikls, betons un gaisma. Cilvēka trauslā dzīvība pret raupju spēku un tam visam pāri – gaisma… Tiešraidi vadīs LTV Ziņu dienesta žurnālists Gundars Rēders.

Savukārt šovakar pulksten 18:35 LTV7 ēterā informatīvi analītiskā raidījuma “Personīgā lieta” ietvaros būs skatāma LTV Ziņu dienesta krievu redakcijas žurnālistu Diānas Spinu un Daniila Smirnova veidotā dokumentālā filma “Traģēdija Zolitūdē: Laika atskaite”, kuras pamatā ir izmeklēšana, kas parāda, ka bija 30 iespējas novērst traģisko nelaimi, kas prasīja 54 nevainīgu cilvēku dzīvības un daudzos atstāja neizdzēšamas rētas, taču neviena no tām netika izmantota. Filma atklāj jaunus faktus par lielveikala “Maxima” ēkas celtniecības procesu un tajā izmantotajiem materiāliem, kā arī cilvēku atbildību.