• Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
  • Vārda diena: Uva, Ainārs, Zigfrīds
  • Rīgā apmācies, +15 °C, Z/ZR vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

10.raidījums 16.aprīlis plkst.21:30

Audžuģimenes. Alternatīvi risinājumi bērnu namiem

 


Pēdējā laikā Latvijā daudz diskutēts, vai bērnu nami ir labākais modelis bezvecāku bērnu aprūpē. Nebūtu pareizi apšaubīt daudzu bērnu namu darbinieku vēlēšanos savu darbu izdarīt pēc vislabākās sirdsapziņas, bet skaidrs, ka esošais modelis nespēj nodrošināt bērnam nepieciešamo mīlestību, personisko attieksmi un iejūtību. Gan Eiropā, gan arī pie mums, Latvijā pastāv vairāki alternatīvi bērnu aprūpes modeļi, ko īsteno nevalstiskās organizācijas un individuāli cilvēki, ģimenes. Šiem cilvēkiem ir gan izpratne, gan pieredze, gan vēlme iesaistīties bērnu aprūpē. Interesanti, ka par ne – saviem bērniem rūpes gatavi uzņemties finansiāli ne tie nodrošinātākie cilvēki. Tie arī parasti nav cilvēki, kas sūdzas par valsts kūtrumu un sadzīves problēmām... Paralēli bērnu aprūpes modeļiem, diskusija arī par to, kas motivē cilvēku uzņemties atbildību par bērnu, kuram nepieciešamas rūpes un mīlestība?
5 Viedokļi
Jautājums skatītājiem
Kas Jūs motivētu paņemt audzināšanā bērniņu no bērnu nama?

Komentāri (5)

Eva
Lielāks atbalsts un sadarbība no bāriņtiesu un citu iestāžu puses. Esmu to jau darījusi, bet procedūra, kurai vajadzēja iziet cauri, lai bāriņtiesa akceptētu mani kā aizbildni, bija ļoti nepatīkama, lai neteiktu, ka pat naidīga. Daži bāriņtiesu darbinieki pat uzsvēra to, ka bērnam bērnu namā ir īstā vieta un nav ko man te nākt ar savām problēmām, jo tas esot ļoti aizdomīgi, ka vēlos ņemt aprūpē mazu bērniņu.
Inta Bikše
Esmu aizbildne ,izaudzināju divas māsiņas no bērnu nama un arī pašlaik audzinu brāli un māsu no Madonas. Būt aizbildnim ir sirds darbs, kas netiek īpaši atbalstīts.Ja man nebūtu savu ienākumu,nevarētu paņemt nevienu bērniņu,jo ar valsts dotajiem 32 Ls mēnesī arī pieliekot aizbildņa 38 Ls nevar nodrošināt bērnam pat uzturu un skolas izdevumus.Domāju,ka ir ļoti netaisnīgi,ja Rīga saviem berniem var atļauties summas simtos,bet laukos taču vajadzības nav mazākas.Skumji...
fzss
Jums izdodas labi rādījumi ! Bet derētu agrākā laikā, tad būtu populārāki.
Inga
Sirds un atbildības sajūta par līdzcilvēkiem un sabiedrību.
inta valkovska
Normāli mājas-dzīvokļa platība,apstākli un iztikas līdzekļi.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!