• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā skaidrs, -11 °C, D/DA vējš, 5,66m/s
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Kuras ir Vairas Vīķes-Freibergas mīļākās grāmatas?

Apraksts

Jau šo svētdien (2. martā) plkst. 21:40 LTV1 tiešraidē uzzināsim, kuras ir Latvijas iedzīvotāju iemīļotākās TOP100 grāmatas! Gaidot rezultātus, aptaujāti vairāki pazīstami cilvēki, un viena no viņiem ir Vaira Vīķe-Freiberga. Kuras ir mūsu ex-prezidentes mīļākās grāmatas?Komentāri (1)

Regīna Zālīte
Grāmatu nozīme ir galvenokārt tāda, ka tās lasot cilvēks izkopj savu jūtu un prāta pasauli, gūstot pieredzi un zināšanas , kuras citādi nebūtu iegūstamas. Domāju, ka visas 21 , bet patiesībā daudz vairāk (vai visas sarakstā ieķļautās), ir ļoti vērtīgas... Žēl, ka nav Tamsāres "Zeme un mīlestība", kā arī lieliskie Jāna Krosa darbi ("Ķeizara trakais"utt.)Tie ietver tik ļoti nozīmīgus vēsturiskus notikumus ne vien igauņu, bet arī latviešu vēsturē un identitātes - mentalitātes veidošanā. Tāpat kā lielu skaidrojumu krievu tautas vēsturē un būtības izpratnē sniedz Alekseja Tolstoja "Pēteris Pirmais", - arī šī grāmata būtu ikvienam šodienu izprast gribošajam jāiepazīst!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums