• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā skaidrs, -11 °C, D/DA vējš, 5,66m/s
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Lielās Lasīšanas FINĀLS JAU 16.novembrī! Kādas ir Arno Jundzes prognozes?

Apraksts

Ja būtu jāslēdz derības par to, kura no top-21 grāmatām izcīnīs nācijas mīļākās grāmatas titulu televīzijas šovā „Lielā lasīšana", rakstnieks un Latvijas Televīzijas raidījumu vadītājs Arno Jundze liktu derības uz Vladimira Kaijaka „Likteņa līdumniekiem”. "Latvijas Televīzijas „Lielā lasīšana” jau ir izdarījusi lielu darbu. Tā ir rosinājusi sabiedrību atkal sākt debatēt par literatūru,” intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” norāda Arno Jundze. „Tas ir lielākais panākums, ko redzu jau tagad ne vairs kā raidījuma vadītājs, bet gan kā grāmatu autors,” turpina Jundze, stāstot, ka, regulāri tiekoties ar lasītājiem, pēdējā pusgada laikā ir novērojis izmaiņas. „Šo tikšanos tematika un kvalitāte ir pilnīgi kas jauns un sen nebijis, un es ceru, ka tas turpināsies.” Jau vēstīts, ka svētdien, 16.novembrī, pulksten 21.40, tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ar telefonbalsojuma palīdzību tiks noteikta nācijas mīļākā grāmata, kas izdota latviešu valodā. “Lielās lasīšanas” tiešraidi vadīs Pauls Timrots, Eva Ikstena-Strapcāne un Arno Jundze. Ar savu uzstāšanos raidījumu bagātinās Latvijā iemīļoti mūziķi un ar klātbūtni atbalstīs latviešu literāti. Noslēdzot balsojumu, tiks noskaidrots lasītāko grāmatu top-5, no kura lielajā finālā, 16.novembrī, viena grāmata iegūs nācijas mīļākās grāmatas titulu. Runājot par balsojumu, Arno Jundze atzīst, ka var notikt dažādi „brīnumi”, jo balsojumam pieslēgsies arī tie, kuru favorītes nav tikušas grāmatu top-21, taču viņš pats slēgtu derības, ka uzvarēs Vladimira Kaijaka „Likteņa līdumnieki”. Jundze atzīst, ka jūtas apmierināts par trīs viņa izvirzīto grāmatu iekļūšanu topa simtniekā un vienas tikšanu līdz top-21 balsojumam. “Lielās lasīšanas” top-21 ir iekļuvušas septiņas pazīstamu latviešu autoru grāmatas: Vizmas Belševicas “Bille”, Jāņa Klīdzēja “Cilvēka bērns”, Aleksandrs Grīna “Dvēseļu putenis”, Imanta Ziedoņa “Epifānijas”, Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas”, Vladimira Kaijaka “Likteņa līdumnieki” un Annas Sakses “Pasakas par ziediem”. Pirms desmit gadiem briti, austrālieši un pat vācieši savā „Lielajā lasīšanā” par nācijas mīļāko grāmatu atzina Dž.R.Tolkīna sāgu „Gredzenu pavēlnieks”. Dažus gadus vēlāk ungāri un bulgāri bija patriotiskāki – pirmās vietas viņu „Lielās lasīšanas” topos un arī nācijas mīļākās grāmatas titulu izpelnījās vietējo autoru grāmatas.Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums