trešdiena, 22. marts

Vārda dienas: Tamāra, Dziedra, Gabriels, Gabriela

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā +7 °C, D vējš, 6m/s
Bērnistaba

1000 jūdzes

Uz zemes ir neskaitāmi daudz vietu, kas atrodas tālu no tūristu maršrutiem un asfaltētiem ceļiem, tāpēc tur vēl ir iespējams ieraudzīt patiesu, pirmatnēju un civilizācijas nesabojātu vidi. Kamēr šādas vietas būs iespējams atrast, mēs turp dosimies un dalīsimies ar Jums savos piedzīvojumos.

 

1000 jūdzes Ķīnā
Piedzīvojumu ekspedīcija
2014. gada aprīlis
Dalībnieki: mūziķi Pēteris Lunde un Mārtiņš Opmanis.

 

Ķīna ir zeme, kur dzīvo viena no pasaules senākajām civilizācijām. Milzīga valsts ar 1,3 miljardiem iedzīvotāju, neparastām tradīcijām un rituāliem, aizraujošu vēsturi un neaptverami strauju ekonomisko izaugsmi. Ekspedīcijas mērķis ir izpētīt Ķīnas dienvidu provinces, kur līdzās atrodas attīstītas un  urbanizētas 21. gadsimta pilsētas  un mazi kalnu ciematiņi, kur cilvēki dzīvo pēc tūkstošiem gadu senām tradīcijām.

 

1000 jūdzes Sumatrā
Piedzīvojumu ekspedīcija
2015. gada marts
Dalībnieki: mūziķis Kārlis Kazāks, aktieris Andris Bulis un komponists Jānis Strapcāns

 

Ekspedīcijas komanda devās uz Malajas arhipelāga ziemeļu salām, kas atrodas Dienvidaustrumāzijā, lai iepazītos ar vienu no seismiski aktīvākajām zemeslodes vietām un nokļūtu vietā, kur noticis lielākais vulkāna izvirdums pasaules vēsturē.  

Ekspedīcijas maršruts sākās Indonēzijai piederošajā Sumatras salā, kur ceļotāji viesojās mazā bataku tautiņas ciematā, kas pirms daudziem gadsimtiem šeit atceļojuši  no kontinentālās Āzijas.

Tālāk ekspedīcija devās uz Sinabunga vulkānu, lai nokļūtu ciematā, kas pirms četriem gadiem cietis no izvirduma. Sinabunga vulkāns bija „klusējis” 400 gadus, tomēr tagad tas ir atdzīvojies un to izbaudīja arī ekspedīcijas komanda.

Šķērsojot ekvatora līniju ekspedīcijas komanda pieņēma lēmumu doties uz vienu no vismazāk apdzīvotajām  Malajas arhipelāga salām Siberutu, kas atrodas Indijas okeānā 150 kilometrus no Sumatras krastiem. Tur  tropisko mežu biezoknī dzīvo mentavaji – tauta, kas līdz mūsdienām saglabājuši pirmatnējo dzīvesveidu un  cenšas izvairīties no saskarsmes ar civilizāciju.