pirmdiena, 2021. gada 20. septembris
Vārda diena: Marianna, Ginters, Guntra
Rīgā skaidrs, +5 °C, Z/ZA vējš, 4m/s

Volejbols

Eiropas čempionāts volejbolā. Fināls. Tiešraide

Lielajā finālā Katovicē tiks noskaidrota Eiropas čempionvienība vīriešu volejbolā. Šādi turnīri notiek katru otro gadu, un gandrīz katru reizi ir citi čempioni – 2019. gadā triumfēja Serbija, 2017. – Krievija, 2015. – Francija, pirms tam uzvaras bijušas Krievijai, Serbijai, Polijai, Spānijai, Itālijai. Savās mājās noteikti vieni no galvenajiem favorītiem būs poļi, tāpat Tokijas olimpiskie čempioni – Francijas volejbolisti. Čempionātam ir sena vēsture, jau kopš 1948. gada, savulaik PSRS izlases sastāvā četrreiz uzvarētāja godā bijis mūsu Pāvels Seļivanovs, tagadējais sieviešu izlases galvenais treneris. Latvijai mūsdienās tādu panākumu volejbolā nav, jau kvalificēšanās finālturnīram bija liels sasniegums, kas notika otro reizi neatkarības gados.

Skaties

Anotācijas

Eiropas čempionāts volejbolā. Astotdaļfināls. Tiešraide

Čehijā – vēl viena astotdaļfināla spēle Ostravā, un tad būs zināmas visas astoņas komandas, kas tikušas ceturtdaļfinālā. Šajā turnīra fāzē daudz pārsteigumiem nevajadzētu būt, labāko komandu līmenis ir augstāks nekā pārējām komandām. Ja Latvija spētu kvalificēties astotdaļfinālam, tas būtu milzīgs panākums. Vienīgo reizi mūsu sportisti spēlēja Eiropas finālturnīrā 1995. gadā Grieķijā, kad piedalījās mazāk komandu un mūsējie beigās bija 11. pozīcijā, taču tā bija pavisam cita volejbolistu paaudze.

Eiropas čempionāts volejbolā. Ceturtdaļfināls. Tiešraide

Polijā, Gdaņskā – viena no ceturtdaļfināla spēlēm. Šajā turnīra stadijā noteikti jau būs vairāki ļoti interesanti dueti, un savā starpā tiksies vairākas spēcīgas komandas. Uz titulu un noteikti arī revanšu Francijai cer Polija – poļi zaudēja nākamajiem olimpiskajiem čempioniem tieši ceturtdaļfinālā olimpiskajās spēlēs Tokijā, kaut līdz tam bija daudz sekmīgāk aizvadījuši grupu turnīru. Tas pierāda, ka lielajos turnīros viss pa īstam sākas tieši no izslēgšanas spēlēm.