Izvēlies nākotni! 8. un 9. jūnijā Latvijas Televīzijā un portālā LSM varēs sekot līdzi aktuālajām Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisēm

Izvēlies nākotni! 8. un 9. jūnijā Latvijas Televīzijā un portālā LSM varēs sekot līdzi aktuālajām Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisēm

8. jūnijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, ko ziņās un "Eiropas Parlamenta vēlēšanu nakts" programmā plaši atspoguļos Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM. Ziņu speciālizlaidumi gaidāmi arī 9. jūnijā, jo daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs balsošana notiks vēl svētdien. Savukārt 10. jūnijā diskusijās vērtēs vēlēšanu rezultātus.

Vienlaikus ar Latvijas vēlēšanu iecirkņu atvēršanu plkst. 8.00 LTV1 un LSM.lv būs skatāms "Rīta Panorāmas" speciālizlaidums. Skatītāji un lasītāji uzzinās, kādi būtiski aspekti jāņem vērā, lai nodotu savu balsi un kāda ir aktuālā informācija no vēlēšanu iecirkņiem. Par vēlēšanu norisi un vēlētāju aktivitāti vēstīs ziņu speciālizlaidumos plkst. 12.00 un 15.00 LTV1 un LSM.lv, visas dienas garumā – LTV Ziņu dienesta sociālo mediju kontos un LSM.lv. Vēlētāju aktivitātes apkopojums šobrīd un turpmākās nedēļas garumā – LSM.lv sadaļā "Rezultāti".

Eiropas Parlamenta vēlēšanu ziņu speciālizlaidumi plkst. 15.00 un 20.00 gaidāmi arī platformā rus.LSM.lv, kā arī RUS.LSM Youtube kanālā un Facebook. 

Īpašajā LSM.lv sadaļā "Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024" vienkopus skatāmi partiju vai partiju apvienību kandidātu saraksti un programmas, kā arī kandidātu biogrāfijas. Lai pieņemtu apzinātu lēmumu, kam atdot savu balsi, arī vēlēšanu dienā noderēs interaktīvā iespēja LSM "Kandidātu šķirotavā" atrast "savus" Eiropas Parlamenta deputāta kandidātus, ar kuriem visvairāk sakrīt viedokļi par prioritātēm un rīcību dažādās situācijās. Rīks veidots sadarbībā ar sabiedriskās politikas centru "Providus". Vēlētājiem vērtīga būs arī LSM Eiropas "Partiju šķirotava" – kopā ar "VoteMatch Europe" tapis rīks, kas ļauj savu politisko nostāju salīdzināt ar vairāku citu Eiropas Savienības dalībvalstu partiju pozīcijām, kā arī izzināt, kādām partijām dažādās Eiropas valstīs ir līdzīga nostāja. LSM šķirotavas pieejamas ne tikai latviešu, bet arī krievu valodā multimediju platformā RUS.LSM un angļu valodā ENG.LSM.lv

8. jūnijā 10 minūtes pirms Latvijas vēlēšanu iecirkņu slēgšanas – plkst. 19.50 – LTV1 un LSM.lv "Izvēlies nākotni! Eiropas Parlamenta vēlēšanu nakts" programmu pieteiks žurnālisti Jānis Geste un Anete Bērtule. Viņi studijā atgriezīsies uzreiz pēc "Panorāmas", lai no plkst. 21.10 vadītu sarunas ar partiju un sarakstu līderiem – gan pieredzējušiem eiroparlamentāriešiem, gan tiem, kuri cer Eiropas Parlamentā nokļūt pirmoreiz. Vēlēšanu nakts pārraidē piedalīsies arī politikas eksperti un sabiedrības pārstāvji. Tiešraidē notiks pieslēgšanās partiju birojiem, jaunākās ziņas un sociālo mediju ierakstus apkopos Laura VondaKad Latvija savu izvēli Eiropas Parlamenta vēlēšanās jau būs izdarījusi, lielākajā daļā Eiropas Savienības dalībvalstu vēlēšanas vēl tikai notiks – svētdien, 9. jūnijā. 

Gan par vēlēšanu norisi citās valstīs, gan par Latvijas provizoriskajiem rezultātiem svētdien plkst. 9.00 LTV1 un LSM.lv vēstīs "Rīta Panorāma". Ziņu speciālizlaidums gaidāms arī plkst. 13.30, savukārt "Dienas ziņas" un "Panorāma" – ierastajos laikos plkst. 18.00 un 20.00. 

Ikvienam, kurš vēlas operatīvi uzzināt oficiālos Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus Latvijā, jāseko līdzi ziņu specializlaidumam tieši pusnaktī uz pirmdienu – plkst. 00.00 LTV1 un LSM.lv. Kā balsis sadalījušās, varēs redzēt arī LSM.lv sadaļā "Rezultāti".

Savukārt pirmdien, 10. jūnijā, plkst. 18.55 LTV1 un LSM.lv bez priekšvēlēšanu spriedzes un neziņas, taču ne atviegloti uzelpojot, ka viss beidzies, gaidāma diskusija par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem – ievēlētos Eiropas Parlamenta deputātus no Latvijas izjautās Anete Bērtule

Vēlēšanu rezultātus pirmdien plkst. 15.00 raidījumā "TČK" mazākumtautību multimediju platformā RUS.LSM analizēs arī žurnāliste Aļona Borisova.

 

Foto: publicitātes un LTV/Kārlis Miksons.