Jau šonedēļ sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras 2022" svinīgā ceremonija

Jau šonedēļ sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras 2022" svinīgā ceremonija

Kilograms kultūras 2022" ceremonijas vadītāji – Edgars Raginskis un Anta Aizupe
 
Šonedēļ, 17. februārī, notiks Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras 2022" svinīgā ceremonija, kurā izziņos apbalvojuma laureātus. Tiešraidē to varēs vērot LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī klausīties LR1 un LR3 "Klasika". 

“Visus nominantus vieno tas, ka viņi ir radītāji. Šis ir fokuss, caur kura prizmu mēs šogad veidojam ceremonijas režiju. Pasākuma laikā pārrunāsim un pētīsim to, kas vispār ir radošums – ko tas prasa, kā darbojas cilvēka prāts un apziņa mirklī, kad kaut kas tiek radīts un veidots,” norāda režisore Linda Olte. Apbalvojumus laureātiem pasniegs dažādi sabiedrībā zināmi citu jomu radītāji, piemēram, pavārs, sportists un vecmāte.

Kā māksliniekam, kultūras darbiniekam, producentam vai projekta izpildītājam rodas ideja – to kopā ar laureātiem mēģinās noskaidrot arī paši ceremonijas vadītāji – aktrise Anta Aizupe un komponists, LTV Kultūras ziņu vadītājs Edgars Raginskis. Šajā uzdevumā viņiem palīdzēs ceremonijas muzikālā pavadījuma autors un izpildītājs – komponists, aktieris un režisors Toms Auniņš. Muzikālo daļu bagātinās pianists Daumants Liepiņš, dziedātāja Katrīna Gupalo, muzikālā apvienība “Vintāža”, dejotājs Artūrs Nīgalis un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris.

Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija balvas nominantus izvirzīja 10 kategorijās – “Mūzika”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra”, “Kino”, “Teātris”, “Mantojums”, “Pārsteigums”, “Notikums”, “Starts” un “Popkultūra”, savukārt skatītāji un klausītāji tos izvēlējās trīs balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas. 

Finālam izvirzītie nominanti:

Kategorijā “Mūzika”:

Jāņa Kalniņa opera «Hamlets». Latvijas Nacionālā opera un balets, muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Kristīna Vuss.

Dūdu un bungu grupas “Auļi” Jāņu programma Valmiermuižas etnomūzikas festivālā 18. jūnijā Valmiermuižas parkā.

Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts 17. septembrī koncertzālē “Lielais dzintars”, flautiste Dita Krenberga, ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Reinis Zariņš, diriģents Guntis Kuzma.

Kategorijā “Kino”:

Animācijas filma “Čuči, čuči”. Režisore Māra Liniņa, “Atom Art”.

Daudzsēriju mākslas filma “Krimināllieta iesācējam”. Režisors Armands Zvirbulis, “Red Dot Media”.

Spēlfilma “Janvāris”, režisors Viesturs Kairišs, “Mistrus Media”.

Kategorijā “Teātris”:

Izrāde “Rotkho”. Dailes teātris, režisors Lukašs Tvarkovskis.

Izrāde “Grimmi”. Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs.

Izrāde “Žižeks. Pītersons. Gadsimta duelis”, Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis.

Kategorijā “Vizuālā māksla”:

Andas Munkevicas personālizstāde “Pārmijas”. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratores Iliana Veinberga un Inese Baranovska.

Liepājas Karostas ūdenstorņa atvērtās mākslinieku darbnīcas. Gleznotāji Veronika Frolova un Reinis Liepa, tēlnieks Egons Peršēvics. Rīkotājs Egons Peršēvics sadarbībā ar Karostas glābšanas biedrību.

Paula Jaunzema personālizstāde “Viss ir akmenī III”, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, kuratore Astrīda Rogule.

Kategorijā “Literatūra”:

Osvalda Zebra romāns “Mežakaija”. Izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Arno Jundzes romāns “Es nemiršu nekad”. Izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Ievas Strukas monogrāfija par Anšlavu Eglīti “Par skaisto un aplamo dzīvi”, izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Kategorijā “Popkultūra”:

Dziesma un videoklips “Resistance” Ukrainas atbalstam. Katrīna Gupalo un mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Ukrainas, radošā aģentūra “Ai Production”.

Koncertuzvedums “Ziedonis. Lācis. Vīrieši”. 18. un 19. jūnijā Dailes teātrī, komponists Kārlis Lācis, režisors Reinis Suhanovs.

Apvienības “Vintāža” albums “Atmiņu lāse. Latviešu estrādes piezīmes”.

Kategorijā “Starts”:

Dziedātāja Paula Saija par koncertprogrammu “Pauls un Paula – jauns vārds” un 3. vietu konkursā “Riga Jazz Stage 2022”.

NMV Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi par Kārļa Lāča mūzikla “Pūt, vējiņi” iestudējumu.

Pianists Matīss Žilinskis par albumu “Jazz Trio – Childhood Memories”.

Kategorijā “Mantojums”:

Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”. Liepājas valstspilsētas pašvaldība, projekta vadītāja, arhitekte Liesma Markova.

Atjaunotais Āgenskalna tirgus. SIA “Kalnciema iela”, “Arhitektes Lienes Griezītes studija”, atjaunošanas projekta autore Liene Griezīte.

Latvijas Bankas simtgades izstāde “Vērtību zīmes”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, izstādes mākslinieciskās koncepcijas autors Artūrs Analts, kuratore Inese Baranovska.

Kategorijā “Pārsteigums”:

Plakāts ar Vladimira Putina attēlojumu uz žurnāla “IR” vāka un pretī Krievijas vēstniecībai. Mākslinieks Krišs Salmanis, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs.

Koncertuzvedums “Dziesma dejo, deja skan” 5. un 6. augustā Mežaparka Lielajā estrādē, mākslinieciskie vadītāji Mārtiņš Klišāns un Agris Daniļevičs, režisore Ilze Jakubovska.

Spēlfilma “Upurga”, režisors Uģis Olte, “VFS Films”.

Kategorijā “Notikums”:

Koncerts “Ukrainas brīvībai” 25. februārī pie Kongresu nama, Ralfa Eilanda iniciatīva, organizatori – Rīgas dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Izstāde un monogrāfija “Purvītis”. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, izdevniecība “Neputns”, kuratore Aija Brasliņa, sastādītāja Laima Slava.

Izstāde “Imanta Lancmaņa māksla”. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kuratore Helēna Demakova.

Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras 2022” ceremonijas radošā komanda: režisore – Linda Olte, scenārija autore – Marta Elīna Martinsone, scenogrāfe – Ieva Kauliņa, redaktore – Henrieta Verhoustinska, nominantu vizītkaršu režisore – Agita Cāne-Ķīle, laukuma režisore – Ina Kronberga, tiešraides režisore – Aiga Gramste, grafiskie dizaineri – Rinalda Feldmane un Māris Kalve, ceremonijas vadītāji – Anta Aizupe un Edgars Raginskis, producente – Dana Melzoba, LTV Kultūras redakcijas vadītāja – Ieva Rozentāle. 

“Kilograms kultūras” žūrijā darbojās LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Ašmane-Vilsone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LTV raidījuma “Kultūrdeva” producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Apbalvojuma “Kilograms kultūras 2022” pasniegšanas ceremonija – 17. februārī plkst. 21.05 tiešraidē LTV1, REplay.lv, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī LR1 un LR3 “Klasika”.

 

Par balvu “Kilograms kultūras”

„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.