Latvijas Televīzija pārraidīs starptautiskā jauno vokālistu konkursa "Operalia" finālu

Latvijas Televīzija pārraidīs starptautiskā jauno vokālistu konkursa "Operalia" finālu

Foto: "Operalia" fināls
 
Svētdien, 30. oktobrī, Latvijas Televīzija (LTV) pulksten 21.05 no Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) pārraidīs starptautiskā jauno vokālistu konkursa "Operalia" finālu. Svinīgajā noslēguma koncertā dalībnieki uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri, savukārt pie diriģenta pults – pasaulslavenais dziedātājs un diriģents Plasido Domingo. 

“Gan maestro Plasido Domingo viesošanās, gan pats konkurss “Operalia” ir liels notikums opermūzikas pasaulē Latvijā un ārpus tās. Konkursā parādās tie vokālās mūzikas līderi, kas vēlāk nokļūst pasaules operteātros un, visdrīzāk, dzied tur galvenās lomas nākamajās desmitgadēs, bet konkursa uzvarētāji nereti kļūst par pasaulslaveniem dziedātājiem,” norāda Ieva Rozentāle, LTV kultūras redakcijas vadītāja. 

Konkurss kļuvis par stabilu tradīciju, katru gadu saņemot vairākus simtus pieteikumu. Šogad konkursā piedalās arī pārstāvis no Latvijas – baritons Daniils Kuzmins. Vairākās atlases kārtās prestiža žūrija izvēlēsies labākos dalībniekus un virzīs uz finālu – svinīgo noslēguma koncertu.  

Kā atzīst Ieva Rozentāle, konkursa fināla priekšnesumi vienmēr ir spilgti un iespaidīgi. “Tie ļauj piedzīvot spožus solistu priekšnesumus, vokālo virtuozitāti, jaunības un oriģinalitātes dzirksteļojumu pazīstamās operu ārijās.” Līdz šim fināla koncerts ir izskanējis vairākās pasaules koncertzālēs, šoreiz tas jaunos opermāksliniekus atvedis uz Rīgu, kad viņus godpilni pie sevis uzņem Latvijas Nacionālā opera un balets. Desmit fināla dalībnieki uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri, pie diriģenta pults stāsies žūrijas priekšsēdētājs un konkursa mākslinieciskais vadītājs, pasaulslavenais dziedātājs un diriģents Plasido Domingo

“Fināla koncertā izskanēs pazīstamas operu ārijas, ko izpildīs skarbu atlasi izturējušie jaunie dziedātāji. Starpbrīdī, kad žūrija dosies apspriesties, LTV ēterā sagaidāmas ekskluzīvas intervijas ar Plasido Domingo, prominentiem žūrijas pārstāvjiem, kā arī ekspresintervijas ar jaunajiem dziedātājiem. Lai nodrošinātu augstas klases tiešraidi, notiek rūpīga gatavošanās sadarbībā ar Medici.tv, LNOB un konkursa rīkotājiem – Plasido Domingo radošo grupu,” atzīst Ieva Rozentāle

Konkursa pārraidi veidos režisores Agita Cāne-Ķīle un Ina Kronberga, producente Dana Melzoba, redaktore Anete Ašmane-Vilsone, raidījuma vadītājs Edgars Raginskis un citi LTV radošie darbinieki. 

“Operalia” ir konkurss, ko pirms gandrīz 30 gadiem dibināja diriģents Plasido Domingo. Tā mērķis ir piesaistīt dziedātājus (vecumā 18–32 gadi) ar dažādu balsu tipiem no visas pasaules, atklāt jaunos talantus un palīdzēt viņiem uzsākt profesionāla operdziedoņa karjeru.

Starptautiskā jauno vokālistu konkursa “Operalia” finālu 30. oktobrī atliktajā tiešraidē pulksten 21.05 pārraidīs LTV1 un REplay.lv, savukārt tiešraidē no pulksten 18.00 – LSM.lv.