Latvijas Televīzijā sestdienu vakaros trīs koncertierakstu pirmizrādes

Latvijas Televīzijā sestdienu vakaros trīs koncertierakstu pirmizrādes

Grupa "Zodiaks" atvadu turnejas koncertā (2023)

Latvijas Televīzijā (LTV) sestdienu vakaros pulksten 21.10 LTV1 pirmizrādīs trīs koncertierakstus. 21. oktobrī būs skatāms grupas "Zodiaks" atvadu turnejas koncerts, 28. oktobrī – mūziķa Alex piemiņai veltītais koncerts "Zvaigznes ceļš", savukārt 4. novembrī – grupas "Tautumeitas" koncerts "Skrejceļš". 

"Vēlamies LTV skatītājiem sagādāt jaudīgu un muzikāli spēcīgu piedzīvojumu. Šie koncerti – spoži un profesionāli – vēl pavasarī un šovasar bija skatāmi estrādēs un koncertzālēs visā Latvijā un izpelnījās skatītāju atzinību, bet tagad populārās mūzikas cienītājiem būs pieejami televīzijas ēterā," teic LTV Programmu daļas satura redaktore Vikija Valdmane-Rozenberga.

21. oktobrī – grupas "Zodiaks" atvadu turnejas koncerts. Šogad atgriešanos uz skatuves piedzīvo grupas "Zodiaks" mūziķi, komponistam Jānim Lūsēnam atkal apvienojot savulaik populāro duetu Zigfrīdu Muktupāvelu un Maiju Lūsēnu, kā arī ģitāristu Aivaru Gudro. 45 gadus kopš grupas dibināšanas pēdējo reizi vienotā programmā izskan kosmiska instrumentālā mūzika un populārākās dziesmas. Ar šo koncertu grupas mūziķi nolēmuši pateikt lielu paldies saviem ilggadējiem faniem un līdzjutējiem. Uz skatuves līdzās Jānim Lūsēnam, Zigfrīdam Muktupāvelam, Maijai Lūsēnai un Aivaram Gudrajam pievienosies arī Kristens Kupčs (ģitāra), Jānis Lūsēns juniors (bass), Harijs Gūtmanis (sitaminstrumenti), Uģis Upenieks (perkusijas) un Sarma Liede, Austra Kozuliņa, Toms Kalderauskis (papildvokāls). 

28. oktobrī – mūziķa Alex piemiņai veltītais koncerts "Zvaigznes ceļš". Dziedātāja, grupas "Opus Pro" solista Alex (1962–2021) piemiņai veltītajā koncertā "Zvaigznes ceļš" piedalās dziedātāja un Alex meita Aija Andrejeva, ģitārists un daudzu grupas hitu autors Harijs Zariņš, komponists Zigmars Liepiņš, mūziķis Uldis Marhilevičs, dziedātāji Jānis Aišpurs, Dināra Rudāne, Olga Rajecka, Ainars Virga, Atis Ieviņš, Guntis Veits, grupas "Dagamba", "Colt", "Very Cool People", "Laime pilnīga", "Laika suns", ģitārists Armands Alksnis, Antra Stafecka u.c. mākslinieki.

"Kad tētis aizgāja mūžībā, pēc kāda laika man radās sajūta, ka vajag viņa piemiņai sarīkot tādu kārtīgu rokkoncertu, kurā skanētu viņa dziedātās dziesmas, pulcētos viņa draugi, domubiedri un laikabiedri, arī mākslinieki, kuri iedvesmojušies no "Opus Pro" mūzikas. Mums paliek viņa mūzika, un man ir svarīgi, ka tā skan, ka dzīvo mūsos. Gribu, lai cilvēki viņu atceras, un arī pašai sev man šis ir tāds svētīgs notikums. Tā būs gan cieņas un goda izrādīšana, gan vēl viena atvadīšanās, jo viņš aizgāja, būdams gan mans tētis, gan skatuves partneris. Tā ir vēl viena sāpe, kas jāizdzīvo. Un, man liekas, ka tētim patiktu šāds notikums. Tieši tik vienkārši," saka Aija Andrejeva, kura ir šī koncerta idejas autore. Par koncerta programmu Aija teic – tajā skan visas "Opus Pro" skaistākās dziesmas, tostarp arī kāda varbūt sen aizmirsta. 

4. novembrī – grupas "Tautumeitas" koncerts "Skrejceļš". Etnomūzikas grupa "Tautumeitas" savu darbību sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu. Taču, jo tuvāk viņas dziesmām pietuvojās, jo dabiskāk šķita tautas mūziku apvienot ar visu pārējo, kas dzirdēts un kā tuvs sajusts šajā pasaulē. Hiphops, džezs un elektroniskā mūzika, iesaistot arī vienaudžus no citiem žanriem – tas sagaida skatītāju koncertā "Skrejceļš", kura mūziku, gaismu šovu, horeogrāfijas visprecīzāk raksturo vārds "jauda". "Jauni mūzikas stili, žanru savienojumi un neparastas etnomūzikas pērles veido to sajūtu, kas rodas, lidmašīnas dzinējiem ieslēdzoties uz skrejceļa. Tas ir kā vēstnesis brīvībai un iedvesmai," – tā par koncertu teic grupas "Tautumeitas" līdere Asnate Rancāne. 

Koncertieraksti būs skatāmi trīs sestdienu vakarus pēc kārtas plkst. 21.10 LTV1 un REplay.lv – 21. oktobrī grupas "Zodiaks" atvadu turnejas koncerts, 28. oktobrī mūziķa Alex piemiņai veltītais koncerts "Zvaigznes ceļš", 4. novembrī grupas "Tautumeitas" koncerts "Skrejceļš".