• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Ernests Gulbis cīnās "Roland Garros" un lasa!

Šobrīd Latvijas veiksmīgākais tenisists Ernests Gulbis aizvada svarīgu posmu savā karjerā, ATP rangā ieņemot 17. pozīciju, kas ir labākais sportista karjeras rādītājs. Un tieši šodien Ernests Gulbis Parīzē aizvadīs 1/8 fināla spēli tenisa turnīrā "Roland Garros", kur stāsies pretī šveiciešu sportistam Rodžeram Federeram.

Taču pirms kāda laika Erensts Gulbis sniedza interviju izdevumā Sports Illustrated, atklājot savus grāmatu lasīšanas ieradumus! Kas, protama lieta, mūs interesē.

Intervijā Gulbis stāstījis, ka šobrīd viņš ir aizrāvies ar krievu rakstnieka Viktora Peļevina darbiem, lasot tos oriģinālvalodā. "Lasīt oriģinālvalodā ir  īpaši," teic Ernests Gulbis, piebilsdams, ka pirms kāda laika viņš aizrāvies ar japāņu rakstnieka Haruki Murakami darbiem, bet šobrīd pievērsies krievu daiļliteratūrai - jo īpaši tāpēc, ka to var lasīt oriģinālvalodā. Tā, piemēram, nesen sportists izlasījis Fjodora Dostojevska romānu "Spēlmanis", pastāstot arī kādu interesantu stāstu, kas ietekmējis šīs grāmatas tapšanu: "Dostojevskis šo grāmatu sarakstīja pāris nedēļu laikā, jo bija bankrotējis - viņam bija nepieciešams uzrakstīt kaut ko ātri. Un tam bija panākumi!"

Divi Viktora Peļevina romāni iekļuvuši arī mūsu grāmatu sarakstā - "Generation - P" un "Šausmu ķivere". Tāpat grāmatu sarakstā atradīsiet arī Fjodora Dostojevska "Spēlmani" un Haruki Murakami darbus! Varbūt arī jums patīk lasīt grāmatas, kuras lasa Ernests Gulbis? Jo viņš lasa daudz. Un, lai arī sportists bieži ceļo, viņš izvēlas lasīt īstas grāmatas, nevis grāmatas elektroniskajos lasītājos, tāpēc līdz ar viņu ceļojumos dodas arī četras, piecas labi biezas un smagas grāmatas. Jo, kā saka Ernests Gulbis: "Kad vārds ir nodrukāts, tam ir pilnīgi cita enerģija un jēga."

No sirds apsveicam Ernestu Gulbi ar to, ka viņš spēj ne vien nodoties līdz pilnai atdevei savai karjerai tenisā, bet arī rast laiku pašizaugsmei un lasīšanai! Un šodien - cieši jo cieši turam īkšķus par tenisista spēli "Roland Garros" 1/8 fināla spēlē!

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums