• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Kā jums šovasar sokas ar lasīšanu?

Sveiki, draugi!

Vasara, tās labo laikapstākļu izpratnē, nu ir iestājusies arī pie mums. Un dažbrīd šķiet, ka tieši lasīšana ir viena no tīkamākajām vasaras karsto dienu nodarbēm - laiski gulēt smiltīs vai zālē un iegrimt grāmatas lappušu notikumos. To pierāda kaut vai lielais lasītāju skaits pludmalēs un parkos! Un, iespējams, to der darīt vēl aktīvāk, jo, spriežot pēc Book Trust aptaujas, tieši tie cilvēki, kas lasa grāmatas, ir apmierinātāki ar savu dzīvi un tās piepildījumu, kā arī uzskata, ka lasīšana palīdz uzlabot dzīves kvalitāti un justies labāk. Iemesli, kāpēc cilvēki turpina lasīt, arī ir diezgan labi izprotami un patīkami - iespēja aizmukt no ikdienas problēmām, relaksēšanās un terapeitiskie nolūki, vēlme izglītoties, vai arī gluži vienkārši - lasīšana prieka pēc.

Un, kā nu nebūs prieks, ja patiesībā lasīšana mūsdienās ir viena no pieejamākajām meditācijas formām, ar kuru nodarbojas salīdzinoši liela daļa sabiedrības. Un, jā, protams, runāt par meditēšanu ir ļoti populāri, bet 21.gadsimta grožos, kad informācija dzen uz priekšu informāciju un cilvēki tiek ierauti nepārtrauktā “man vajag visu pagūt” ratā, lasīšana un spēja koncentrēt domas kaut uz īsu mirkli tikai vienā virzienā, patiesi ir sasniegums un var kalpot kā meditācija. Vēl jo vairāk, ja ņem vērā, ka lasīšanas laikā izlīdzinās elpošana un abtrīvojas ķermenis, mēs uzzinām daudz jauna un analizējam sevi.

Tā kā, lai siltās un saulainās dienas turpina mūs lutināt! Un nākamreiz, dodoties uz pludmali, paņemiet līdzi arī kādu grāmatu.

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums