• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Lasīšanas kultūra Parīzē

Ļaujiet mums lasīt un ļaujiet mums dejot - tās ir divas lietas, kas pasaulei nenes nekādu ļaunumu.
Voltērs

Kāda lasītāja Lielās Lasīšanas mājas lapā, pie Voltēra grāmatas "Kandids" raksta, ka tā ir ļāvusi viņai prast palūkoties uz dzīvi ar naivu optimismu, un kāpēc gan ne? Acīmredzot, francūži to ir pratuši ne vien Voltēra laikā, bet pieprot joprojām.

Daļa Lielās Lasīšanas komandas pavisam nesen viesojās Parīzē un pievērsa pastiprinātu uzmanību tam, cik ļoti lasoši ir šīs pilsētas iedzīvotāji. Tas, ka Parīzes parki mūždien ir cilvēku pilni, būtu tā kā saprotams jebkuram, bet, ja pavēro, cik ļoti daudzi uz parku dodas vienkārši lasīt, nākas saprast, ka mēs varam no francūžiem mācīties. Tā, piemēram, Luksemburgas dārzos, līdzās viens otram sēž tēvs un meita (aptuveni 12 gadus veca), abi lasa katrs savu, līdzpaņemto grāmatu. Pēc mirkļa netālu redzam ierodoties kādu pārīti, abi iekārtojas parka solos un... lasa. Pie viena no lielākajiem Parīzes teātriem kāds puisis gaida rindā, lai nopirktu biļetes uz izrādi. Viņš ir ieradies pirmais, tāpēc viņš atver savu mugursomu, izvlek no tās grāmatu un lasa. Braucam aplūkot vienu no jaunākajām Parīzes bibliotēkām - mk2Pirmais iespaids ir pārsteidzošs, jo bibliotēka izskatās pēc dzīvojamo māju rajona ar četrām milzīgām ēkām. Ieejot tajā, pārsteigums tikai pieaug, jo izrādās, ka bibliotēkas pagrabstāvā izbūvēts kinoteātris, ēkā ir arī dažādi grāmatu un suvenīru veikali - ir skaidrs, ka tiek pastiprināti domāts par to, kā bibliotēku "atdzīvināt", piesaistot tai dažādas interesentu grupas. Te varam sevī latviski papriecāties, jo ir cerības, ka mūsu pašu Gaismas pils strādās līdzīgā virzienā. Un būtu taču to vērts! Jo lasīšana un dejošana pasaulē nes tikai to labāko. Iespēju būt brīvam un smelties prieku kurā katrā brīdī! Atliek vien izvēlēties grāmatu un lasīt. Vēl viens pārsteigums ir kāda jauka bibliotekāru tradīcija - viņi lasa jaunākās grāmatas un tad pie tām piesprauž zīmītes rokrakstā, kurās izsaka savu subjektīvo viedokli par izlasīto. Izskatās personiski, izskatās uzrunājoši un motivējoši! Lūk, cik maz vajag, lai otru mudinātu kādu grāmatu paņemt rokās.

Kā jūs ieteiktu uzlabot lasīšanas kultūru Latvijā?

Lai mācāmies lasīt ne vien tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka tas atbrīvo, māca un ļauj atpūsties. Veiksmes!

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums