• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Lasītpreks un Zvaigzne ABC dāvana Kristapam

Lielās Lasīšanas 2. raidījumā, pateicoties apgādam Zvaigzne ABC, vairāki mūsu raidījuma skatītāji, balsotāji un liellasītāji tika pie vērtīgām grāmatām. Jau iepriekš stāstījām jums par Agnetu un Kristīni, šovakar mūsu stāsts ir par Kristapu!

Kristapa rokās bija lemts nonākt Timura Vermeša grāmatai "Viņš ir atkal klāt", kas uzbur tās lasītājam amizantu ainu, kurā mūsdienās atgriežas Ādolfs Hitlers. Un, lai cik arī tas ļoti neatbilstu grāmatas nosaukumam, grāmatas ceļš pie Kristapa bija samērā ilgs un piņķerīgs, kā rezultātā grāmata sagaidīja savu īpašnieku Liepājas kafejnīcā "Darbnīca", bet mēs ar Kristapu aprunājāmies telefoniski.

Kristapa iemīļotākās grāmatas ir detektīvi un ceļojumu literatūra. Zināmām mērā Kristapa grāmatu gaume tapa skaidra jau bērnībā, jo, kad prasām, kāda ir Kristapa mīļākā bērnu dienu grāmata, viņš saka, ka par skudrām! Kopīgiem spēkiem arī atminamies grāmatas pilno nosaukumu - "Skudras nepadodas", kuru uzrakstījis Ondržejs Sekora. Grāmatas stāsta galvenā varone ir mazā čaklā skudra Ferda, ar kuru atgadās dažādi piedzīvojumi: gan tā sapinas zirnekļa valgos, gan ar draugiem ceļ pašu labāko skudri pūzni pasaulē, gan karo ar briesmīgajiem vergturiem. Viss pēc labākajām detektīvu un ceļojumu literatūras tradīcijām.

Kad jautājam Kristapam, kas, viņaprāt, varētu izvirzīties no mūsu TOP100 uz TOP21, Kristaps ir vaļsirdīgs un saka: "Kaut kas no sieviešu gala, jo dāmas mums ir aktīvākas. Uzvarēs mīlestība un klasiskie romāni!"

Kristapam vēlam, lai jauniegūtā grāmata aizrauj! Visiem pārējiem - būt aktīviem! Kā dāmām, tā kungiem :)

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums