• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Lasītprieks un Zvaigzne ABC dāvana Kristīnei

Lielās Lasīšanas 2. raidījumā, pateicoties apgādam Zvaigzne ABC, vairāki mūsu raidījuma skatītāji, balsotāji un liellasītāji tika pie vērtīgām grāmatām. Šodien mūsu stāsts ir par Kristīni!

Uz veiklu sarunu un laimētās grāmatas svinīgu nodošanu Kristīnes rokās, tikāmies kādā saulainā dienā, vēl saulainākajā Kristīnes mājvietā.

Jautājot, kādas grāmatas Kristīnei patīk lasīt, viņa atzīst, ka dažādas, nesekojot kādam vienam un noteiktam grāmatu žanram. Reizēm kādu interesantu grāmatu nākas paķert no vecāku grāmatu plaukta, reizēm viņas uzmanību piesaista grāmatnīcu piedāvājuma jaunumi.

Kristīne teic, ka visčaklāk viņa lasījusi bērnībā, kad vasaras brīvlaikā mēnesī īzlasīt desmit grāmatas bijusi absolūtā norma. Kristīnes bērnības dienu mīļākā grāmata bijusi Rafaēla Sabatīni "Kapteiņa Blada odiseja". Šobrīd, kad jāstudē un jāstrādā, laika lasīšanai atliek mazāk. Un tomēr, kad jautājam, vai pašlaik Kristīne kādu grāmatu lasa, viņa veikli mums atrāda šā brīža aktuālo literatūru - Andreja Dripes grāmatu "Pēdējā barjera", kas izdota 1971. gadā un vēsta par audzinātāja darba pieredzi nepilngadīgo likumpārkāpēju kolonijā.

Kad vaicājam, kuras grāmatas, pēc Kristīnes domām, varētu "izrauties" no TOP100 un iekļūs grāmatu TOP21, viņa lēš, ka to vidū varētu būt detektīvromāni, jo tie patīk plašākai auditorijai.

Tieši tāpēc ceram, ka grāmata, kuru Kristīne ieguva savā īpašumā, viņai ies pie sirds! Daces Judinas grāmata "Mēnesis pie jūras" ir kriminālromāns, kura darbība norisinās šeit pat, Latvijā, ar mums itin kā līdzās esošiem cilvēkiem, kas kopīgiem spēkiem cenšas atklāt Kaijciema raganas noslēpumu.

Lai rosinoša lasīšana jums visiem! Uzmundrinājumam, pačukstam jums, ka balsošanas 2. kārtā esam šobrīd saskaitījuši 37 321 jūsu balsi, par ko esam jums bezgala pateicīgi :)

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums