16. decembrī no plkst. 08.05 līdz 08.40 LTV1 ikviens aicināts tiešraidē sekot līdzi labdarības maratona atklāšanai – pirmo reizi sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” vēsturē stikla studijā tiks ieslēgtas ne vien Latvijas Radio 5 – Pieci.lv DJ – ētera personības Marta Grigale un Linda Samsonova, bet arī viesdīdžejs – ukraiņu mūziķis ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns. Savu artavu šogad labdarības maratonā “Dod pieci!” sniegs arī tā aizsācējs Latvijā DJ Toms Grēviņš, kurš turpinās pērn aizsākto tradīciju un kļūs par skrienošo dīdžeju, tādējādi nesot “Dod pieci!” vēsti uz Latvijas reģioniem. Ar Ukrainas ģimenēm, Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu un skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu runās tiešraides vadītāji – Pieci.lv ētera personība Elīna Baltskara un LTV žurnālists Jānis Geste. 

Jau no 12. decembra Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio ziņu raidījumos būs sižetu sērija “Kara bērni”, kurā sabiedrisko mediju žurnālisti pievērsīsies šā gada labdarības maratona tēmai, stāstot par dažādām ģimenēm no Ukrainas, kas radušas patvērumu Latvijā – kā viņi šeit jūtas, ar kādām problēmām saskaras un kāda palīdzība visvairāk nepieciešama. Tāpat arī maratona laikā LTV1 būs skatāmas nakts tiešraides, LTV7 no plkst. 07.00 līdz 09.00 – rīta tiešraides, bet plkst. 18.00 LTV1 Dienas ziņas pieslēgsies Stikla studijai, kur kāds no dīdžejiem pavēstīs aktuālo saziedoto summu.  

17. decembra LTV1 raidījumā “Aculiecinieks” būs emocionāls stāsts no vietas, kur satiekas palīdzības sniedzēji un saņēmēji – biedrības “Tavi draugi” angārs Ventspils ielā, kas šogad kļuvis par vienu no epicentriem dažāda veida palīdzības sniegšanā no kara atbēgušajiem ukraiņiem un palīdzības sūtīšanā uz Ukrainu. Savukārt 18. decembrī plkst. 21.05 LTV1 pirmizrādīs LTV žurnālistes Inas Strazdiņas, operatora Ingus Graudiņa un režisores Daces Kokles dokumentālo filmu “Frontes bērni: nolaupītie sapņi” par Ukrainas bērniem. “Agrā vecumā piedzīvot kara šausmas, bailes par savu dzīvību, tuvinieku nāvi. Doties prom no dzimtās vietas, slēpties pagrabos, piedzīvot badu. Mēs tikai aptuveni varam iztēloties, ko realitātē ik dienu piedzīvo tūkstošiem Ukrainas bērnu. Bērni, kuri spiesti kļūt pieauguši un domāt par izdzīvošanu. Kāda būs viņu dzīve turpmāk? Zaudētā bērnība un nolaupītie sapņi atstās dziļas sekas uz visu turpmāko mūžu,“ tā filmu ieskicē Dagnija Neimane-Vēvere, LTV Ziņu dienesta galvenā redaktore.

17. decembrī plkst. 21.10 LTV1 tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS izskanēs “Dod pieci!” labdarības koncerts, ko simboliski rīko Rēzeknē, lai veicinātu sabiedrības iesaisti ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam reģionos. Koncertā uzstāsies muzikālie viesi – “Carnival Youth”, reperis Ansis, “Tautumeitas”, apvienība “Latgalīšu reps”, grupa “Citi Zēni” un “Shakima Trio” – ukraiņu mūziķe Shakima Garunts, Jānis Ruņģis un Ainārs Majors un ukraiņu mūziķe Darja Leleko. Pasākumu vadīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Magnuss Eriņš, kā arī šī gada labdarības maratona “Dod pieci!” skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš. Koncertu pārraidīs LTV1, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, LSM.lv, kā arī Pieci.lv “Facebook” un “Youtube” kanālu tiešraidēs. 

Savukārt 19. decembrī plkst. 21.10 LTV1 – īpaši Ukrainai veltīta “V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts” labdarības spēle. Lai īstenotu “Dod pieci!” labdarības mērķi, tajā iegūtie punkti pārvērtīsies eiro. Šogad komandu organizēšana notika Ukrainas zīmē, meklējot cilvēkus, kas ar savu profesionālo, cilvēcisko līdzdalību un atbalstu motivējuši arī citus, iesaistījuši un uzrunājuši sabiedrību. Vienu erudītu komandu veidos LTV žurnālisti Ina Strazdiņa, Gints Amoliņš un operators Ingus Graudiņš, ja vien ieraksta dienā būs Latvijā, jo viņi šobrīd biežāk ir Ukrainā nekā Latvijā, lai ziņotu un stāstītu par to realitāti, kāda ir kara plosītajā zemē. Otrajā komandā būs dažādu profesiju cilvēki, kas uzrunājuši sabiedrību dažādos veidos ar mūziku, ar labdarības koncertiem – pianists Andrejs Osokins, virtuves “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” idejas realizētājs Ģirts Slaviņš un uzņēmējs, kurš devis ukraiņiem darbavietas, ārsts, “Roche Latvia” vadītājs Rauls Vēliņš. Raidījuma vadītājs jautās par Ukrainu, tās kultūru, politiku un sadarbību ar Latviju.

22. decembrī plkst. 21.10 LTV1 tiešraidē būs vērojams sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” noslēgums, kad savu darbu Doma laukuma stikla studijā beigs “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” dīdžeji Linda Samsonova, Marta Grigale un mūziķis Edgars Vilcāns. Pirms uzzināsim, cik līdzekļus visi kopā saziedojām Ukrainas bēgļu bērniem, kuri patvērumu raduši Latvijā, atskatīsimies uz spilgtākajiem nedēļas notikumiem stikla studijā, uzklausīsim LR un LTV žurnālistu vēstījumus un vērosim Toma Grēviņa visu septiņu maratonu spilgtākos mirkļus, emocijas, kā arī aprunāsimies ar ukraiņu ģimenēm. Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta pastāstīs, kā saziedotie līdzekļi nonāks ukraiņu bēgļu ģimenēs. Tiešraidi vadīs Elīna Baltskara un Jānis Geste. 

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, kas Krievijas sāktā kara dēļ spiesta doties bēgļu gaitās, sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad aicina sabiedrību atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. 

Labdarības maratons “Dod pieci!” jau devīto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 16. līdz 22. decembrim, teju nedēļas garumā raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā. Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem, ekspertu viedokļiem un atskaņos ziedotāju izvēlētas dziesmas. Viena dziesma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā par minimālo ziedojumu 5 eiro palīdzēs bērniem no Ukrainas piedzīvot Latvijā vēl vienu dienu bez sirēnām un sprādzieniem. 

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv.

#PalīdzēsimUkrainasBērniem

#DienaBezSprādzieniem

#DodPieci2022 

#DodPieci